
Miercuri, 10 iunie , Spitalul Raional Vulcănești va organiza „Ziua Donatorului de sange”.
Administrația spitalului le cere tuturor locuitorilor orașului, cu vârsta cuprinsă între 18 și 60 de ani, să participe activ la donarea de sânge.
8:00 - 13:00
Spitalul Raional Vulcănești, etajul 1
Vă rugăm să vă aduceți pașaportul.
Se recomandă să luați micul dejun înainte de a dona sânge.
Fiecărui donator i se vor oferi:
- un pachet alimentar
- două zile libere de la serviciu
Vă mulțumim tuturor voluntarilor! Participarea dumneavoastră poate salva vieți.